یه وقتی ، روزی آتالانتا بولونیا سری آ ایتالیا

یه وقتی ، روزی: آتالانتا بولونیا سری آ ایتالیا

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(

شهرهای بسیاری در سراسر دنیا از نظر تکنولوژی حرف‌های زیادی جهت گفتن دارند و شاید یکی از این شهرها مقصد سفر بعدی شما باشد.

تصاویر) + هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(

هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(+تصاویر)

عبارات مهم : فناوری

شهرهای بسیاری در سراسر دنیا از نظر تکنولوژی حرف های زیادی جهت گفتن دارند و شاید یکی از این شهرها مقصد سفر بعدی شما باشد.

به گزارش گروه تحریریه سایت، گردشگران با سفر به نقاط متفاوت دنیا اهداف خاصی را دنبال می کنند و ضمن آشنایی با فرهنگ و تمدن هر کشور، سطح رشد تکنولوژی را در کشور مقصد می سنجند. در پی تحقیقی گسترده که اخیرا انجام شده، هوشمندترین شهرهای دنیا معرفی شده است است.

نیویورک در بین 165 شهر متفاوت در 80 کشور دنیا به عنوان هوشمندترین شهر دنیا معرفی شده است هست. باتوجه به سابقه تاسیس و معرفی غول های فناوری مانند اپل از شهر نیویوریک شاید کسب رتبه اول جهت این شهر موضوعی دور از انتظار نبود. با نفوذ روزافزون تکنولوژی و اینترنت در زندگی مردم توسعه فناوری های متفاوت در یک شهر بسیار جالب به نظر می رسد لذا نیویورک از نظر سطح رشد تکنولوژی جهت خوره های فناوری می تواند بسیار جالب باشد.

تصاویر) + هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(

لندن رتبه دوم و پاریس رتبه سوم را در بین هوشمندترین شهرهای دنیا کسب کرده اند. در تبه چهارم این رده بندی شهری آسیایی قرار دارد. توکیو در بین شهرهای آسیایی در صدر هوشمندترین شهرها قرار دارد. بعد از ریکجاویک(پایتخت ایسلند) که در رتبه پنجم قرار گرفته است دوباره به آسیا برمی گردیم و به سنگاپور و سئول می رویم که به ترتیب در رده های ششم و هفتم قرار دارند. تورنتو در جایگاه هشتم و هنگ کنگ در جایگاه نهم و آخر آمستردام در جایگاه دهم هوشمندترین شهرهای دنیا قرار دارند.

شهرهای بسیاری در سراسر دنیا از نظر تکنولوژی حرف‌های زیادی جهت گفتن دارند و شاید یکی از این شهرها مقصد سفر بعدی شما باشد.

حال که با ده شهر هوشمند برتر دنیا آشنا شدیم بهتر است با زبانی راحت این پرسش را مطرح کرد که ((شهر هوشمند به چه معناست؟))

محققین پروژه تععین 10 شهر برتر دنیا از نظر سطح تکنولوژی 9 فاکتور متفاوت جهت تعیین جایگاه هر شهر مورد بررسی قرار دادند: توانایی جهت جذب و پرورش نیروی انسانی، انسجام اجتماعی، اقتصاد، محیط زیست، نظام سیاسی، برنامه ریزی شهری، ارتباطات بین المللی، فناوری، حمل و نقل.

هرکدام از 10 کشور برتر و هوشمند مطرح شده است با کسب امتیازات در حوزه های تحت بررسی در جایگاه مناسب قرار گرفتند. به عنوان مثال نیویورک با بیشترین امتیاز در حوزه اقتصادی، لندن با عالی ترین سرمایه انسانی و پاریس با همکاری های بین المللی خود جایگاه اول تا سوم را به خود تخصیص داده شده است داده اند. محقیق حوزه شهری معتقدند برقراری تعادل جهت تعیین امتیاز هوشمند یک شهر پراهمیت تریم مسئله است به همین علت آن ها سئول و آمستردام را از این لحاظ جزوه عالی ترین شهرهای دنیا می دانند ولی این دو شهر با کسب امتیاز کمتری در بعضی فاکتورهای تحت بررسی نتوانستند جایگاه اول و دوم را نصیب خود کنند.

این رده بندی کمکی بسار بزرگی در تعیین مقصد گردشگران هست. لیکن هرکس با توجه به سلایق شخصی اش توصیه خاصی را جهت سفر در نظر می گیرد. جهت مثال یک فرد به کیفیت حمل ونقل و شخص دیگری به سیاست های محیط زیستی اهمیت می دهد. امروزه یکی از بزرگترین چالش ها جهت کشورهای دنیا چگونگی زیاد کردن کسب درآمد از طریق صنعت توریست هست. لذا الگو برداری از کشورهای موفق در حوزه گردشگری می تواند کمک شایانی به رونق این بخش اقصادی و صادرات فرهنگی کند.

تصاویر) + هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(

واژه های کلیدی: فناوری | هوشمند | شهرهای | فناوری | نیویورک | نیویورک | تکنولوژی | هوشمندترین شهر دنیا

تصاویر) + هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(

تصاویر) + هوشمندترین شهرهای دنیا را بشناسید.(

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog