یه وقتی ، روزی آتالانتا بولونیا سری آ ایتالیا

یه وقتی ، روزی: آتالانتا بولونیا سری آ ایتالیا

گت بلاگز بین‌الملل آمریکا احتمالا در ارتکاب جنایت جنگی در یمن شریک است / دیدبان حقوق‌ بشر

سازمان دیدبان حقوق بشر اعلام کرد آمریکا با فروش تسلیحات به عربستان، احتمالا در ارتکاب جنایات جنگی در یمن شریک هست.

آمریکا احتمالا در ارتکاب جنایت جنگی در یمن شریک است / دیدبان حقوق‌ بشر

به گزارشگروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دیدبان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد: ائتلاف عربی با فرماندهی عربستان در حملات خود به یمن از بمب های آمریکایی استفاده کرده هست.

عبارات مهم : آمریکا
تهیه کننده این گزارش اعلام کرد: عربستان یک مرکز آبرسانی در حال ساخت را که در منطقه ارحب در شرق صنعا بمباران کرد. ما از محل حمله و نزدیکان قربانیان دیدار کردیم و مهمات ساخت آمریکا را که نشانه های روی آن مشخص می کرد که تولید شرکت (آمریکایی) “ریتیون” بوده، یافتیم.

دید بان حقوق بشر در گزارش خود آورده است: عملیات حفاری چاه در روستای کوچکی در یمن قبل از اینکه ائتلاف آن را بمباران کند، سپتامبر 2016 در حال آخر یافتن بود که مورد گلوله باران جنگنده های ائتلاف سعودی قرار داده شد که به کشته شدن 37 غیرنظامی و زخمی شدن 42 نفر منجر شد.

در این گزارش آمده است این بیست و سومین باری است که دیدبان حقوق بشر از پیدا کردن بقایای سلاح آمریکایی در محل حمله ائتلاف عربی خبر داده است و چهارمین باری است که به سلاح شرکت ریتیون دست یافته است.
دیدبان حقوق بشر تأکید کرد: آمریکا از طریق سوخت رسانی به جنگنده های ائتلاف و کمک رسانی ها به ریاض طی ماه های نخست جنگ یمن از طرق ارائه اطلاعات و اعطای تسلیحات، به یکی از طرفین جنگ در یمن تبدیل شد. دولت آمریکا اکنون آماده انعقاد قرارداد فروش سلاح زیاد به عربستان از جمله بمب های ساخت شرکت ریتیون به ارزش 400 میلیون دلار است.

این شرکت به نقل از کارشناسان اعلام کرد: حمایت مداوم آمریکا از قراردادهای فروش سلاح به عربستان، دولت واشنگتن را شریک نقض قوانین جنگی می کند و مسئولان آمریکایی را احتمالا مسئول ارتکاب جنایت های جنگی می کند.

دیدبان حقوق بشر اعلام کرد: آمریکا از چند سال پیش به عربستان سلاح می فروشد و ائتلاف عربی از این سلاح ها در حملاتش به یمن استفاده کرده هست.

در گزارش دیدبان حقوق بشر آمده است: وزارت خارجه آمریکا با اعطای مجوز فروش و نگهداری بالگردهای نظامی به عربستان، امارات، کویت و اردن –کشورهایی که عضو ائتلاف عربی هستند- موافقت کرده هست.

برخی از قانونگذاران آمریکایی تلاش می کنند تا دولت ترامپ را به توقف قراردادهای فروش سلاح به عربستان ترغیب کنند و خواستار براق سازی چگونگی استفاده از ذخایر آمریکا هستند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آمریکا | جنگنده | دیدبان | استفاده | عربستان | آمریکایی | عربستان، | بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog